7 powodów, dla których jesteśmy na Facebooku i tylko jeden dlaczego należy zamienić go na Future Net

Pamiętacie film braci Wachowskich – „Matrix”? Była tam scena na początku filmu, gdzie Neo zasnął przy komputerze, po czym budzi się i widzi, że wszystko znika z ekranu i „ktoś’ pisze – „Matrix has you”. W wolnym tłumaczeniu oznacza to, że Matrix Ciebie pochłonął. Odnosimy nieodparte wrażenie, że  większość z użytkowników mediów społecznościowych tak właśnie się czuje, chociaż nie do końca zdajemy z tego sprawę.

Chcielibyśmy pokazać wam, dlaczego się tak dzieje. Jakie jest 7 powodów, dla których wpadliśmy w sieci mediów społecznościowych – zrobimy to na przykładzie Facebooka. Wskażemy wam również jeden i tylko jeden powód, dla którego warto zmienić Facebook na Future Net. Gotowi?

1. Facebook jest jednym z najlepszych sposobów, aby pozostać w kontakcie

Facebook pozwala nam pozostać w stałym kontakcie ze sobą, bez względu na odległość. W rzeczywistości około 67% użytkowników mediów społecznościowych potwierdza, że główną przyczyną ich obecności na portalach społecznościowych takich jak Facebook, jest możliwość kontaktowania się ze znajomymi, przyjaciółmi i członkami rodziny.

Jest jednak coś więcej. Można się spierać czy to dzięki Facebookowi dochodzi do pojednania przyjaciół, odnajdują się dawni znajomi, odnawiają się stare miłości, dochodzi do spotkań klasowych. To jest naprawdę niesamowite – prawda?

2. Facebook stał się skrupulatnie prowadzonym pamiętnikiem naszego życia

Twoje stare zdjęcia, posty, notatki i statusy – wszystko co opublikowałeś na Facebooku tam nadal jest. Jest to cały czas  przechowywane w archiwum na Facebooku. W pewien sposób jest to fajne, że w każdej chwili możemy zaglądnąć w swoją przeszłość, ale również w przeszłość naszych znajomych.

To zupełnie tak, jakbyśmy prowadzili pamiętnik lub notatnik – łatwo możemy cofnąć się w czasie i wskazać konkretne daty w naszym życiu, a przecież w młodości pamiętniki były domeną tylko dziewczynek 🙂

3. Nie chcemy przegapić ważnych dla nas zdarzeń

Facebook wręcz w bajecznie prosty sposób ułatwia nam życie pomagając zaplanować ważne dla nas wydarzenia. Zorganizowanie spotkania na dowolna liczbę osób, dla dowolnie wybranej grupy twa dosłownie parę chwil. Facebook również przypomina nam o nadchodzących wydarzeniach, w których zdecydowaliśmy się uczestniczyć.

Narzędzie to również zostało szybko zaadoptowane przez osoby urządzające spotkania online. Ciekawą jest również opcja, dzięki której nie musisz być organizatorem spotkania, aby zapraszać swoich znajomych na spotkania.

4. Portal społecznościowy jako źródło plotek

Nie tylko Facebook, również inne portale społecznościowe jak na przykład Twitter czy Instagram, to z jednej strony możliwość śledzenia znajomych i przyjaciół, z drugie strony chętnie podglądamy profile znanych osób. Duża część z nas lubi sobie poplotkować o wszystkim i o wszystkich.

5. Facebook pomaga nam pamiętać o urodzinach członków rodziny i znajomych

Może to głupie, ale kto z nas chociaż raz nie zapomniał o urodzinach rodziców czy najlepszego kumpla? Nikt przecież nie chce być właśnie ta osobą, która zapomniała odezwać się do najlepszej przyjaciółki w dniu urodzin.

Niekoniecznie trzeba składać życzenia za pomocą wpisu na ścianie znajomego, w tym wypadku znacznie przyjemniejszy jest telefon, niemniej jednak Facebook przypomina nam – „Hey pamiętaj Twój znajomy ma dziś urodziny” – a co my poczniemy z tą wiedzą, to zależy wyłącznie od nas samych

6. Prywatne grupy na Facebooku są przydatne do pracy, szkoły i …

Grupy prywatne na Facebooku stały się bardzo użytecznym i praktycznym narzędziem. Dzięki nim w jednym miejscu możemy zgromadzić ludzi o podobnych zainteresowaniach. Czy jest to grupa związana z naszą pracą, szkołą lub zainteresowaniami, Facebook pozwala nam łatwo komunikować się z członkami grupy.

7. To dziwne jak się nie ma Facebooka

Kojarzysz takie wcale już nie nowe powiedzonko – “jak nie masz Facebooka, to nie istniejesz”. Coś w tym jest, prawda? Znamy osoby, które celowo ukrywają się przed światem i z pełną świadomością nie zakładają konta na żadnym portalu społecznościowym. Są one jednak w mniejszości a Facebook i inne portale społecznościowe wciąż notują wzrost swoich użytkowników.

Future Net wyższa kultura Facebooka

Parafrazując znany bank Future Net jest wyższą kulturą Facebooka. Czym jest Future Net już wiesz. Patrząc się na te 7 powyższych punktów nie zabrakło Tobie czegoś? Media społecznościowe w doskonały sposób zawładnęły naszym czasem w zamian oferując – no właśnie, co tak naprawdę z tego mamy? Przecież nie pieniądze!

  • A gdyby tak powstał portal społecznościowy, na którym będziemy mieli możliwość zarabiania pieniędzy na własnej aktywności. Gdzie algorytm zarobku będzie znany od początku?
  • A gdyby tak powstał portal społecznościowy, który dawał nam możliwość dodawania własnych plików, tworząc własny sklep z produktami wirtualnymi, który od razu byłby udostępniany w kilkunastu językach?
  • A gdyby tak powstał portal społecznościowy, który umożliwiałby nam zarabianie pieniędzy na sprzedaży własnych plików (szkoleń, grafik, tekstów, książek, wypracowań), a przy okazji dawał by możliwość zarobienia na sprzedawanych plików innych użytkowników tego portalu społecznościowego?

Poczekaj! Wiesz co? Taki portal już jest! Zajrzyj tutaj i sam zobacz jaki potencjał drzemie w nowej nadziei mediów społecznościowych. Poznaj Future Net.

baner-1 Zamień Facebook na Future Net


bizneswsieci.eu
bizneswsieci.eu
Na blogu testujemy ciekawe miejsca na biznes w sieci. Rozwiązania biznesowe, które jedni pokochali a inni nienawidzą. Programy typu revenue share, biznesy inwestycyjne, firmy MLM, inne programy biznesowe. Obserwuj nasz subiektywny blog, a jeśli masz coś, czemu warto się przyjrzeć, koniecznie napisz do nas!

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Zamień Facebook na Future Net"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wioleta Michalik
Gość
Szczerze mówiąc przyzwyczajona jestem do mnogości opcji i przeróżnych form kontaktu na FB. Na FutureNet bardzo mi tego brakuje, nie mówiąc już o najnowszej aplikacji, która do niczego się jak na razie nie nadaje. Na zrzucie przy pobieraniu aplikacji jest „napisz posta”, ale już na samej aplikacji jest zarządzanie własnym kontem w tym miejscu i ani rusz, nie da się wykonać żadnej akcji oprócz zrobienia zdjęcia i wrzucenia go bez możliwości opatrzenia nawet jakimkolwiek komentarzem. To są moje dotychczasowe spostrzeżenia i być może czegoś nie wiem. Generalnie podoba mi się idea, bo rzeczywiście konto cały czas rośnie i czekam niecierpliwie… Czytaj więcej »
wpDiscuz