Ty też jesteś specem marketingu szeptanego


Bardzo często Multi Level Marketing (MLM) określany jest jako marketing szeptany. Ten z kolei jest obecnie jedną z najpopularniejszych i skutecznych form współczesnej reklamy, z której aktualnie korzysta wiele firm z różnych branż i przedstawicieli czy też dystrybutorów.

Marketing szeptany, spontaniczny przekaz informacji drugiej osobie…

Głównym zadaniem marketingu szeptanego jest wprowadzenie nowego produktu na rynek i zachęcenie do jego kupna  lub też umocnienie już istniejącej marki na rynku. Nazwa  marketingu szeptanego wywodzi się z  języka angielskiego (ang. whisper marketing, word of mouth marketing) i oznacza ona takie działania, które mają za zadanie dotrzeć z informacją marketingową do odbiorcy za pomocą spontanicznego przekazu ustnego.

Przykładem może być kino. Wyobraź sobie, że wybrałeś się do kina i widziałeś super film. Film był tak dobry, tak Ci się spodobał, że zostałeś na następnym seansie. Co robisz po filmie?

Jak najszybciej chcesz się podzielić tym z rodzina przyjaciółmi, a wręcz z całym światem. LUDZIE WIDZIAŁEM ŚWIETNY FILM! – szkoda, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł zniżek za polecenie filmu – prawda?

Marketingu szeptanego używamy nieświadomie każdego dnia.

Zazwyczaj w marketingu szeptanym kanałem przekazu informacji jest po prostu opowiadanie lub bezpośrednia dyskusja. Dyskusja może odbywać się na żywo, lub za pomocą for internetowych czy  portali społecznościowych, bo przecież nic nie jest tak ważne jak opinia o danym produkcie zasłyszana bezpośrednio od drugiej osoby np. w rodzinie, pracy, wśród przyjaciół lub w ostateczności  znaleziona w Internecie.

Z badań wynika, że aż połowa z nas zdecydowanie chętniej nabywa produkty przez Internet gdy są opatrzone pozytywną opinią innych użytkowników. Jak widać jest to bardzo duży odsetek więc warto postarać się o jak najlepsze opinie przynajmniej na swój temat, ponieważ czasami nie mamy wpływu na ocenę produktu czy usługi jaką sprzedajemy.

Zatem jak widać Internet jest doskonałym narzędziem marketingowym i każdy z powodzeniem może taki marketing „uprawiać”.


bizneswsieci.eu
bizneswsieci.eu
Na blogu testujemy ciekawe miejsca na biznes w sieci. Rozwiązania biznesowe, które jedni pokochali a inni nienawidzą. Programy typu revenue share, biznesy inwestycyjne, firmy MLM, inne programy biznesowe. Obserwuj nasz subiektywny blog, a jeśli masz coś, czemu warto się przyjrzeć, koniecznie napisz do nas!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz