Super Bowl vs Biznes w sieci

Super Bowl niczym Biznes w Sieci

Czym jest Super Bowl? Jeśli jeszcze nie wiesz, Super Bowl jest finałem ligi futbolu amerykańskiego. Najbogatszej ligi na świecie. Tygodnik TIME nie tylko określił Super Bowl jednym z najważniejszych wydarzeń  w roku, ale postawił je na równi z wyborami prezydenckimi.

W USA nie ma ważniejszej imprezy sportowej. Jest to również największe sportowe wydarzenie na świecie, a porównać je można jedynie do finałów mistrzostw świata w piłce nożnej.

Czy wiesz, że w tym roku Super Bowl wyśrubował kolejne rekordy? Rekordy, które miały zostać już nie pobite, między innym z powodu „kryzysu”. Rekordy, które wydają się nie z tej ziemi?

Reklama dźwignią handlu

Pierwszym z nich jest cena reklamy emitowanej w przerwie meczu. W tym roku firma, która zdecydowała się wykupić reklamę musiała zapłacić 5 mln dolarów za 30-sekundowy spot. To aż 11 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

W przerwach wyemitowano ok. 100 reklam, co oznacza to, że CBS czyli telewizja, która miała w tym roku prawa do transmisji finału zarobi na tym pół miliarda dolarów.

Przecież coś trzeba jeść!

Kto jeszcze nie słyszał o alarmach „amerykańskich naukowców”, mówiących o tym, że społeczeństwo amerykańskie jest otyłe?  Ale przecież podczas finału coś trzeba jeść.  Jak wyliczyli eksperci, podczas tegorocznego 50 jubileuszowego finału Super Bowl, Amerykanie masowo pochłaniali kurczaki. W czasie meczu zjedli  1 miliard 300 milionów skrzydełek. (to tyle – 1 300 000 000)

To ile kosztuje taki event?

Średni koszt biletu na kilka dni przed meczem wynosił prawie 6 tysięcy dolarów. Przed samym wydarzeniem ceny nieco spadły i wtedy w promocji last minute można było kupić wejściówkę za nieco ponad 3000$.

Taka impreza zdecydowanie jest dla osób raczej zamożnych. Za miejsce w loży trzeba było zapłacić około 350 tysięcy dolarów.

Jak łatwo policzyć Levi’s Stadium w Santa Clara, czyli ultranowoczesny obiekt, na którym rozegrano finał, może pomieścić ponad 65 tysięcy fanów. Zatem tylko w kasach stadionu kibice zostawili, bagatela, 80 milionów dolarów.

Biznes W Sieci

Jak w takim razie możemy się porównywać do takiego giganta? Otóż dla nas rok 2016 również zaczął się wyjątkowo. Zaczęliśmy go od śrubowania naszych rekordów, a przyczyniły się do tego między innymi: nowa odsłona blogu oraz gadżety jakie zaczynamy wdrażać dla Was i dla siebie.

Czy wiesz jak działa taka ciekawostka? http://bizneswsieci.eu/ogloszenia-z-facebooka/

Wróćmy jednak do naszych rekordów. W ostatnim czasie zanotowaliśmy wzrosty:

  • 1 229% – całkowity zasięg postów
  • 3 500% – zasięg postów
  • 2 350% – osób, które zareagowały

A to dopiero początek roku, a plany na rozwój strony duże i ambitne. Zapraszamy więc do śledzenia naszych poczynań i konstruktywnej krytyki.

Super-Bowl-vs-Biznes-w-sieci-cheerleaders Super Bowl vs. Biznes w Sieci

PS. Zespół Denver Broncos po raz trzeci w historii zdobył mistrzostwo futbolowej ligi NFL pokonując drużynę Carolina Panthers 24:10.


bizneswsieci.eu
bizneswsieci.eu
Na blogu testujemy ciekawe miejsca na biznes w sieci. Rozwiązania biznesowe, które jedni pokochali a inni nienawidzą. Programy typu revenue share, biznesy inwestycyjne, firmy MLM, inne programy biznesowe. Obserwuj nasz subiektywny blog, a jeśli masz coś, czemu warto się przyjrzeć, koniecznie napisz do nas!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz