Biznes w sieci - zostań rentierem razem z nami

Często słyszymy pojęcie rentier, ale tak naprawdę, kim on właściwie jest? Najprościej rzecz ujmując, rentier jest osobą utrzymującą się ze wcześniej zainwestowanych pieniędzy. Mogą to być lokaty długoterminowe, gra na giełdzie, na rynku Forex, inwestycje w nieruchomości, programy revenue share czy chociażby systemy Multi Level Marketingu.

Jesteś już rentierem?

Osoba, będąca rentierem w całości lub w pewnej części czerpie swoje zyski z wyżej wymienionych działań, inaczej rzecz ujmując, żyje z odsetek.

W dobie obecnych problemów ekonomicznych, kryzys dotykającego wielu państw itp. wiele osób, w szczególności młodych, stara się w jak najkrótszym czasie dojść do osiągnięcia statusu rentierskiego i zapewnić sobie przynajmniej podstawowy kapitał wystarczający do przeżycia „do pierwszego”.

Jest to jednak „ciężki kawałek chleba”, ponieważ jak wiadomo, pieniądz robi pieniądz, więc aby zacząć inwestować, trzeba na początku mieć kapitał, a żeby żyć z odsetek, kapitał ten musi być bardzo duży, a przecież, zgromadzenie takiego kapitału (nie licząc spadków, super innowacyjnych pomysłów na rozwój itp.) zajmuje lata.

Rentier to pojęcie określające kogoś z odpowiednim stanem umysłu i posiadania!

Nie mniej jednak gorąco zachęcam do podjęcia próby zastania rentierem. Może pierwszym krokiem do tego powinna być tak zwana lektura obowiązkowa? Nie chcę tu wymieniać z nazwiska żadnego z autorów. Na początek wręcz każda książka poruszająca tematy wolności finansowej jest dobra.

Polecam również znalezienie klubu cashflow i rozegranie przynajmniej kilku partii gry, którą stworzył Roberta Kiyosaki – Cashflow. Gra uczy między innymi podstaw zarządzania domowym budżetem a to dobry start do bycia rentierem.

Tutaj pozwolę sobie na małą reklamę Warszawskiej grupy „Drużyna Milionerów” Mieczysława Dutkowskiego, która poprzez grę w CashFlow zgłębia tajniki edukacji finansowej. To zdecydowanie najbardziej przyjemna forma zdobywania wiedzy niezbędnej by zostać rentierem!

 


Łukasz
Łukasz
sadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasd

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz