CrowdFunding International – opis biznesu

CrowdFunding International

Chciałbym Was zainteresować nieco inną możliwością zarobienia pieniędzy  w sieci. Inny, ponieważ ciężko zakwalifikować crowdfunding do jakiejkolwiek znanej kategorii, ponieważ nie jest to ani MLM ani program partnerski. Jest to właśnie CrowdFunding

Czym jest CrowdFunding International?

Dokładnym opisem czym jest CrowdFunding zajmiemy się nieco później. Teraz najważniejsze parametry tego biznesu czyli:

  • Koszt wejścia – 200 Euro + 15 Euro opłata procesorowa
  • Opłata miesięczna – brak
  • System – Wymuszona matryca binarna
  • Polecenia – warto polecać, ale nie jest to wymagane
  • Co należy zrobić by zacząć zarabiać? – rozpisać projekt (jak rozpisać projekt)

Crowdfunding-international-drzewo CrowdFunding - Społecznościowe dotacje

Jak dołączyć do biznesu?

Jak wcześniej zostało zaznaczone system to wymuszona matryca binarna. Taki system ma dwie zalety, z których będziemy korzystać. Po pierwsze interesują nas jedynie dwie osoby do współpracy, a po drugie jeżeli mamy problemy z polecaniem to wcześniej czy później system sam automatycznie powinien wypełnić naszą matrycę i przydzieli nam poleconych.

[Uwaga! Aktualizacja 2016-01-20] My już wypełniliśmy swoją pierwszą linię – więc nie potrzebujemy już bezpośrednio poleconych i pomagamy kolejnym osobom. Co to oznacza dla Ciebie? To proste im szybciej się zdecydujesz – tym szybciej będziemy mogli Tobie pomóc!

Tak więc interesują nas dwie osoby. Każda kolejna osoba, która się do nas się zgłosi zostanie dopisana do naszej listy w kolejności zgłoszenia i w takiej kolejności będziemy umieszczać wasze linki partnerskie na naszej stronie.

Jeżeli interesuje Cię ten biznes po prostu napisz do nas a my przeprowadzimy Ciebie przez rejestrację. (ze względu na duże zainteresowanie nie publikujemy linka partnerskiego ponieważ zmiany byłyby zbyt częste)

Crowdfunding-international-drzewo CrowdFunding - Społecznościowe dotacje

CrowdFunding International krok po kroku

Biznes jest banalnie prosty i polega na założeniu konta na platformie CrowdFunding International rozpisaniu projektu i uzbieraniu pieniędzy na jego realizację. Tak zdaję sobie sprawę, że brzmi to troszkę jak bajka bo kto chciałby sfinansować nasze prywatne plany, a jednak warto się przekonać.

W Polsce mamy już wystarczająco dużo przykładów CrowdFundingu – czy znasz chociażby taką platformę jak PolakPotrafi? Działa to właśnie na podobnej zasadzie z kilkoma drobnym szczegółami, które czynią ten projekt unikalnym.

Zalety naszego Crowdfundingu

Tak więc na czym to dokładnie polega? Otóż crowdfunding dotacyjny bo o takim będziemy mówić zakłada dokonywanie wpłat przez osoby chętne nas wesprzeć. Nie wiąże się to z jakimkolwiek świadczeniem wzajemnym czyli nikt nikomu nie musi płacić dodatkowych pieniędzy obojętnie, czy uczestnik zrealizuje swój projekt czy też nie.

Ważne przy tego rodzaju crowdfunding jest to, że nie ma wymogu, uzbierania całej kwota na dany projekt w określonym czasie – czyli zupełnie inaczej niż na przykład na platformie PolakPotrafi  gdzie brak kwoty minimalnej skazuje projekt na porażkę.

W naszym crowdfundingu dochodzi jeszcze jedno unikalne rozwiązanie – specjalnie opracowany system rejestracji finansujących projekty, który powoduje bardzo dynamiczną realizację projektów dla poszczególnych osób.

100% pieniędzy jest przeznaczone na projekty uczestników – nie ma dodatkowych kosztów a organizator platformy nie pobiera żadnych pieniędzy za umieszczanie projektów na platformie internetowej.

Jeszcze nie jesteś przekonany do tego biznesu? Tak więc troszkę wiedzy w jakim obszarze biznesu będziemy się poruszać

Definicja Crowdfunding

Idąc za Wikipedią„Crowdfunding to forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana.” Czyli jest nic innego jak praktyka finansowania projektu lub firmy przez dużą ilość osób przekazujących małe kwoty pieniędzy.

Crowdfunding jest alternatywnym źródłem pozyskiwania środków finansowych na przedsięwzięcia biznesowe, programy innowacyjne, wynalazki, fundacje, stowarzyszenia, cele charytatywne oraz prywatne przedsięwzięcia (cele i marzenia).

Co jest godne podkreślenia, na przeprowadzenie zbiórki nie trzeba urzędowej zgody. To My jako obywatele decydujemy, czy cel zbiórki jest wart naszego wsparcia.

Zdecydowanym liderem w crowdfundingu jest Wielka Brytania i ma aż 80% udziału w tym systemie finansowania.

W 2014 roku w Polsce taki model finansowania został unormowany ustawą z dnia 01.04.2014, która to ustawa mówi, że na przeprowadzenie zbiórki pieniędzy nie trzeba urzędowej zgody i że to współobywatele decydują, czy cel zbiórki pieniędzy na dany projekt jest wart ich wsparcia.

Przykładami crowdfundingu na świecie są miedzy innymi ukończenie budowy Statuy Wolności czy ostatnia kampania prezydencka Baracka Obamy. W Polsce przykłady takiej działalności możemy znaleźć na stronach

Kokos.pl – największa platforma pożyczek społecznościowych (crowdfundingu pożyczkowego) w Polsce. W ciągu 6 lat istnienia pożyczono za jej pomocą ponad 100 mln zł, a liczba aukcji zakładanych corocznie przekracza 25 tysięcy (z czego trochę ponad ¼ otrzymuje wnioskowaną kwotę).

Megatotal.pl – platforma oferująca crowdfunding udziałowy, nakierowany na projekty artystyczne, w szczególności muzyczne i wydawnicze. Wartość wspartych projektów wyniosła ok. 650 tys zł, dofinansowanie dostało ponad 100 projektów, z których 60 zostało już z sukcesem zrealizowanych.

Siepomaga.pl – portal charytatywny, działający w oparciu o datki na wybrane cele charytatywne. Zebrano dotychczas ponad 10 mln złotych od ponad 125 tysięcy wpłacających, przeprowadzono ponad 1000 akcji charytatywnych.

Polakpotrafi.pl – platforma oferująca crowdfunding nieudziałowy. Dotychczas wpłacający zadeklarowali ponad 2,7 mln zł, na ponad 820 projektów. Kwota ta nie jest kwotą faktycznie przekazaną na projekty, gdyż w przypadku nieosiągnięcia przez dany projekt zadeklarowanej, minimalnej kwoty, fundusze są zwracane do darczyńców (model wszystko-albo-nic).

Wspieramkulture.pl – portal oferujący crowdfunding nieudziałowy, nakierowany na projekty kulturalne. Dotychczas zebrał ponad 640 tys. zł, udało się w pełni sfinansować ponad 60 projektów. Powyższe platformy reprezentują tylko część polskich platform crowdfundingowych i są ilustracją poziomu rozwoju tej formy finansowania w Polsce.

Rodzaje crowdfundingu:

  • crowdfunding oparty o nagrody
  • crowdfunding oparty na przedsprzedaży
  • crowdfunding udziałowy
  • crowdfunding dłużny
  • crowdfunding dotacyjny – to nasze rozwiązanie

Łukasz
Łukasz
sadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasdsadsadsa asdasdsa asdsad asdasd asdasd

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "CrowdFunding – Społecznościowe dotacje"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tomasz
Gość

Idea jest bardzo ciekawa. Wejście jest dość drogie do tego projektu co może większość polaków odpychać. Pozdrawiam!

bizneswsieci.eu
Admin
Tomaszu, idea jest zdecydowanie ciekawa i warto się temu przyjrzeć bliżej, dlatego też postanowiliśmy zobaczyć jak to działa od środka, tym bardziej, że jest to jeden z pierwszych tego typu projektów, dostępny w języku polskim. Co do kosztu wejścia – jest to pewna suma pieniędzy. Oczywiście możemy dyskutować czy to dużo czy nie. Dla jednych będzie to kwota nie do przeskoczenia, drudzy natomiast nie odczują jej w swoim budżecie. W tym jednak przypadku ważnych jest kilka rzeczy Najważniejsza z nich, którą podkreślamy na każdym kroku, to ta mówiąca że w każdy biznes wchodzimy z „bezpieczną” kwota pieniędzy, której ewentualna strata… Czytaj więcej »
wpDiscuz