CrowdFunding International – instrukcja publikowania projektów

CrowdFunding International – instrukcja publikowania projektów

Instrukcja publikowania projektów w CrowdFunding International

Jak już pisałem tutaj biznes dotacyjny CrowdFunding International  jest prosty. Polega na:

  1. założeniu konta na platformie CrowdFunding International;
  2. rozpisaniu projektu;
  3. uzbieraniu odpowiedniej kwoty pieniędzy na jego realizację.

Podkreślić jednak należy, że przy tego rodzaju crowdfundingu (dotacyjnym) nie ma wymogu, uzbierania całej kwoty na dany projekt, w określonym czasie.

Zajmijmy się drugim punktem naszego krótkiego planu czyli….

Jak rozpisać i opublikować projekt?

Czym jest projekt? Projekt w CrowdFunding International to nic innego jak cel zbiórki. Cel zbiórki pieniędzy może być niemalże dowolny:

  • Cel prywatny – dom, remont mieszkania, jacht, ekskluzywny samochód;
  • Cel biznesowy – założenie firmy, zakup traktora, wybudowanie salonu samochodowego;
  • Cel charytatywny – zbiórka pieniędzy dla biednych dzieci, pomoc uzdolnionym studentom.

Warunek jaki musi spełnić projekt musi być jeden, a mianowicie powinien być realny do spełnienia. To właśnie jego realność  będzie oceniana przez moderatorów. Co się zatem kryje pod stwierdzeniem realny? Na pewno wszystkie cele wymienione wyżej – nikt przecież nie będzie chciał dać swoich pieniędzy na wybudowanie stoku narciarskiego na Hawajach.

Opis projektu

Opis projektu CrowdFunding International powinien zawierać mniej więcej 10 – 15 zdań. W tym krótkim opisie powinny być zawarte: jasno zdefiniowany cel oraz uzasadnienie co wniesie realizacja tego celu do społeczności, środowiska, albo co on zmieni w naszym życiu,

Równie ważnym elementem jest wskazanie kwoty niezbędnej do realizacji wyznaczonego przez nas celu.

Niezaakceptowanie projektu przez CrowdFunding International

Zdarzają się nieliczne ale jednak, przypadki odrzucenia przez administratorów naszego projektu. W takiej sytuacji po prostu należy projekt poprawić. Najczęściej administrator wskazuje miejsca, w których są jakieś nieścisłości.

W przypadku odrzucenia projektu warto skonsultować się z osobą, która zarekomendowała Ciebie do systemu, aby pomogła Tobie w naniesieniu poprawek.

Język urzędowy w CrowdFunding International

Projekt można napisać w języku polskim, warto jednak przetłumaczyć go na język angielski. Przyspieszy to jego sprawdzenie, ponieważ administratorzy są osobami anglojęzycznymi. W takim przypadku łatwiej będą mogli zasugerować ewentualne poprawki do naszego projektu.

Oczywiście również w tym przypadku służymy pomocą w przetłumaczeniu projektu na język angielski.

Jakie zdjęcie dodać do projektu?

Do projektu wstawiamy jedno zdjęcie, które będzie wizualizacją naszego celu. Oczywiście nie musi być to zdjęcie zrobione przez nas. Tutaj jest kilka portali, z których bezpiecznie można pobrać odpowiednie zdjęcie do naszego projektu.

Od strony formalnej zdjęcie powinno być w formacie .jpg i nie powinno przekraczać 500 KB. Jeżeli masz za duży rozmiar/wagę zdjęcia możesz ją zmienić na stronie http://www.pomniejszacz.pl/ lub poprosić nas o to J

Pozostaje wypełnienie formularza

Aby zamieścić dany projekt, należy po zalogowaniu się w Backoffice, skontaktować się z nami, a my pomożemy przejść przez to szybko i sprawnie.

Instrukcja publikowania projektów w CrowdFunding International – podsumowanie

Jak widzisz dodanie projektu nie jest, ani trudne, ani skomplikowane. Teraz pozostaje poczekać na zatwierdzenie projektu przez administratora (zazwyczaj trwa to około 3 dni) i można zbierać dotacje i realizować najskrytsze marzenia.

Czego Wam i sobie życzymy.


bizneswsieci.eu
bizneswsieci.eu
Na blogu testujemy ciekawe miejsca na biznes w sieci. Rozwiązania biznesowe, które jedni pokochali a inni nienawidzą. Programy typu revenue share, biznesy inwestycyjne, firmy MLM, inne programy biznesowe. Obserwuj nasz subiektywny blog, a jeśli masz coś, czemu warto się przyjrzeć, koniecznie napisz do nas!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz